Lovačke priče u narodu su poznate kao providne laži sa složenim zapletom. Iako predstavljaju lako štivo, njihov zaplet čini ih zanimljivim i izaziva osmeh na licu. U tim situacijama sve strane imaju svest o predstavljanju lažnog događaja kao stvarnog, ali ga prihvataju kao realnost zbog vesele atmosfere koju on izaziva. Međutim, kada lovačke priče nastanu u javnom preduzeću i dobiju državni pečat, posledice mogu biti nesagledive. Dodatni problem predstavlja podrška takvim pojavama i njihova zaštita iz najviših državnih institucija.
U sledećem primeru saznaćete ko je zaštitnik lovačkih priča iz J.P.''putevi Srbije''.
Književni izraz ''Pokojnik'' Branislava Nušića, govori o sličnoj temi - društveno posrnuće u prevarama, pljačkama, izdajama i lažima. Na kraju ovog dela pisac je ponudio i jedno od mogućih rešenja - odbacivanje vlastitog identiteta i beg od nakaradnog društvenog sistema na neko drugo zdravije mesto - uređeniju državu:
Da li će se neko uvrediti ako ovaj dobijeni odgovor od zvaničnika resornog ministarstva uporedim sa odgovorom jednog televizijskog junaka?
Nažalost, za sada još nije nađeno rešenje za ovakve slučajeve, mada je i za takve situacije autor ovog tv serijala ponudio izlaz (što ne treba bukvalno shvatiti, zbog vlastite budućnosti):
Нема коментара:
Постави коментар